Wydarzenia Aktualności
Elewacyjna farba antysmogowa – nowy sposób na walkę z zanieczyszczeniem powietrza

Elewacyjna farba antysmogowa – nowy sposób na walkę z zanieczyszczeniem powietrza

Czasy bezmyślnej eksploatacji surowców na szczęście mijają. Zarówno osoby prywatne w życiu codziennym, jak i firmy oraz instytucje publiczne, coraz wyraźniej rozumieją znaczenie kroków podejmowanych na rzecz przeciwdziałania degradacji środowiska naturalnego. HREIT nie tylko pochwala ten trend, ale aktywnie w nim uczestniczy. W wielu naszych inwestycjach zastosowane zostały proekologiczne rozwiązania.

Przyjrzyjmy się jednemu z nich – elewacyjnym farbom antysmogowym. Na pierwszy rzut oka brzmi to niedorzecznie – jak niby farba miałaby wspierać oczyszczanie powietrza? A jednak to nie magia, tylko czysta nauka. Zacznijmy od początku – czyli od smogu, z którym walczymy.

Smog to zanieczyszczenie powietrza o różnorodnym składzie, zmieniające naturalny – czyli przyjazny człowiekowi i innym organizmom żywym – skład atmosfery. Najczęściej w skład zabójczej mieszaniny wchodzą pyły zawieszone z zawartością szkodliwych związków chemicznych: wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA) działających kancerogennie, metali ciężkich upośledzających m.in. układ nerwowy i metabolizm, a także tlenków azotu, tlenku węgla i dwutlenku siarki.

Oddziaływanie smogu na ludzki organizm jest przerażające. W skali globalnej każdego roku ok. 9 mln osób umiera wyłącznie na skutek skażenia powietrza. W Polsce smog odpowiada za 150 na każde 100 tys. zgonów. Mieszkańcom najbardziej zanieczyszczonych regionów naszego kraju smog skraca życie o kilkanaście miesięcy. Powoduje choroby układu oddechowego, układu sercowo-naczyniowego, układu nerwowego, czy choroby nowotworowe.

Z problemem tym staramy się walczyć na wielu frontach: gminy zachęcają do wymiany pieców węglowych na przyjaźniejsze środowisku źródła ciepła. Kolejne modele samochodów elektrycznych cechują się świetnymi osiągami i są coraz bardziej dostępne cenowo. Ale to ciągle za mało, aby chronić nas i naszych bliskich.

W części naszych inwestycji stosujemy elewacyjne farby antysmogowe. Zawierają one fotokatalizator, który pod wpływem promieniowania słonecznego rozbija szkodliwe związki chemiczne, zwracając je do powietrza w postaci neutralnych cząstek. Powietrze w okolicy, gdzie zastosowano farbę, jest nie tylko znacznie zdrowsze, ale też świeże i o przyjemniejszym zapachu. Co więcej, farba antysmogowa ogranicza rozwój pleśni, bakterii i innych niebezpiecznych drobnoustrojów.

Farby antysmogowe zastosowaliśmy m.in. w naszej inwestycji Apartamenty Ziętka, położonej w Rudzie Śląskiej. Docelowo osiedle będzie się składać z ok. 550 mieszkań, z których w sprzedaży jest już obecnie 56 apartamentów od 2 do 4 pokoi, w budynkach 1 i 2. Cały pierwszy etap składa się z 5 budynków, które pomieszczą 160 lokali o pow. 46 do 66 mkw. Co więcej, inwestycja znajduje się w pobliżu dwóch rozległych parków, co dodatkowo motywuje do zadbania o swoje zdrowie i kondycję.

W przypadku Apartamentów Ziętka powiedzenie „mój dom moją twierdzą” nabiera więc nowego znaczenia – mieszkanie ochroni lokatorów nie tylko przed warunkami atmosferycznymi, ale również przed zanieczyszczeniem powietrza. Wybór osiedla, na którym zastosowano farbę antysmogową, jest więc inwestycją w zdrowie swoje i rodziny.

Ulubione ()
Realizacja
System CRM dla deweloperów OneButton