Wydarzenia Aktualności
Ekologia nie tylko w domu prywatnym – zielone inicjatywy HREIT

Ekologia nie tylko w domu prywatnym – zielone inicjatywy HREIT

Potrzeba tworzenia ekologicznych miejsc do życia to dziś temat popularny nie z uwagi na chwilową modę, ale na konieczność zapewnienia obecnym i przyszłym pokoleniom bezpiecznego i zdrowego środowiska. Zielone rozwiązania są widoczne od poziomu międzynarodowego (głównie w postaci regulacji prawnych i zaleceń), przez krajowy (tutaj głównie poprzez zwiększanie udziału OZE w miksie energetycznym), aż po zakres lokalny. Na tym właśnie najniższym poziomie wyróżnić można działania miast (takie jak np. dopłaty do wymiany pieców węglowych na ekologiczne), jak również deweloperów, odpowiedzialnych za powstawanie osiedli mieszkaniowych, domów wielorodzinnych i jednorodzinnych.

HREIT należy do tego grona. Mając świadomość z jednej strony wpływu prowadzonej przez nas działalności na środowisko naturalne, a z drugiej strony konieczności zaspokojenia stale rosnących potrzeb mieszkaniowych Polaków, podejmujemy szereg starań, których celem jest zminimalizowanie degradacji najbliższego otoczenia, a nawet wspieranie jego odradzania się.

W naszych inwestycjach stosujemy m.in. elewacyjne farby antysmogowe, poprawiające jakość powietrza i pozytywnie wpływające na zdrowie mieszkańców. Propagujemy zielony styl życia, instalując infrastrukturę dla rowerów i dla samochodów elektrycznych. Dbamy o kontakt mieszkańców z naturą, aranżując zielone przestrzenie wspólne, dodatkowo wpływające na zwiększenie bioróżnorodności (budki dla jerzyków i dla owadów). Jesteśmy odpowiedzialni: przy wielu inwestycjach wykonujemy nasadzenia zastępcze na terenie miasta i tworzymy infrastrukturę drogową, obejmującą zieleń, z której korzysta cała okolica. A wszystko to z myślą nie tylko o nas, ale i o przyszłych pokoleniach, którym chcemy zostawić czystszy i lepszy świat.

Ulubione ()
Realizacja
System CRM dla deweloperów OneButton